czwartek, 29 maja 2014

AKCJA „PODARUJ ŻYRAFĘ”

AKCJA „PODARUJ ŻYRAFĘ”

PODARUJ KSIĄŻKĘ PRZYJACIELE ŻYRAFY– WESPRZYJ AKCJĘ SZERZENIA KOMUNIKACJI OPARTEJ NA EMPATII W SZKOŁACH, PRZEDSZKOLACH I ŚWIETLICACH.Dzięki akcji „Cała Polska czyta dzieciom” wiemy, iż codzienne czytanie dziecku zaspokaja jego potrzeby emocjonalne, a także wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny.

Teraz przyszedł czas na czytanie i uczenie empatii. Dlaczego to jest ważne?

Empatia to umiejętności wyrażania własnych uczuć i potrzeb, a także gotowości by uwzględniać uczucia i potrzeby innych osób. Dzięki niej życie jest prostsze, radośniejsze i co więcej, pozwala nam nawiązywać relacje społeczne, a co za tym idzie działać skuteczniej.

Po co dzieciom umiejętność dawania empatii?

Aby dzieci były szczęśliwymi i spełnionymi dorosłymi w przyszłości nie wystarczy nauka pisania, liczenia czy znajomość języków. Potrzebne są mu tzw. umiejętności miękkie: radzenie sobie z emocjami, zdolność rozwiązywania konfliktów, stawiania granic i budowania relacji. I dlatego właśnie działamy na rzeczy propagowania empatii wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Podaruj książkę „Przyjaciele żyrafy” pobliskiej bibliotece publicznej, publicznemu przedszkolu, szkole czy świetlicy środowiskowej, by bajki o empatii mogły trafić do wielu czytelników.

Jak podarować książkę?
Zanieś książkę do miejsca, które wybrałeś lub kup ją tutaj http://www.cojanato.pl/ksiegarnia: a my wyślemy ją pod wskazany adres.
Jeśli się zgodzisz, na blogu opublikujemy nazwę obdarowanego miejsc i nazwisko darczyńcy. Napisz do nas na adres: p.zyrafy@gmail.com

Książka „Przyjaciele Żyrafy. Bajki o empatii”  to zbiór zwykłych i niezwykłych historii opowiadających o przygodach mieszkańców Leśnego Zakątka. Zwykłych, bo opisane sytuacje mogą przydarzyć każdemu dziecku i dorosłemu: kłótnie w przedszkolu, nieporozumienia z rodzeństwem, zmaganie się z oczekiwaniami otoczenia czy choćby zaufanie do siebie i swoich uczuć. A niezwykłe, dlatego, że nie zawsze dajemy takim sytuacjom wystarczającą uwagę, bo brakuje nam czasu, umiejętności, pomysłu czy cierpliwości by przystanąć i zapytać siebie samego, „Co jest dla mnie ważne?”. Szakal Zenon i żyrafa Bibi pokazują małym i dużym czytelników jak dawać empatię, jak wyrażać własne potrzeby uwzględniając potrzeby innych osób i jak w zgodzie ze sobą budować relacje.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz