O nas

Aneta Ryfczyńska & Joanna Berendt
Wspólnie realizują pomysł nowatorskiego bloga o empatycznej komunikacji rodzic-dziecko.
Efektem wspólnego pisana jest książka "Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii" a także "Tęskniący Zenon i żyrafa, która spadła z krzesła"
________________


Aneta Ryfczyńska


Autorka, mama i żona.
Pisze książki dla dzieci o autentyczności oraz bajki o empatii.
Pisze też dla kobiet i pomaga w tworzeniu wizerunku w zgodzie ze sobą. Jej dewiza to: Liczy się całość. Twoje wnętrze i Twoje ciało. 
Adres jej strony to: anetaryfczynska.pl

Ukończyła Szkołę Trenerów Komunikacji Dojrzewalni Róż. W 2013 roku uzyskałam certyfikat mediatora NVC. Od 2012 roku korzysta z superwizji trenerskiej. Zwolenniczka Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication), które zgłębiała pod okiem trenerów z całego świata: Miki Kashtan, Liv Larsson, Eva Rambala, Anna Mills, Newt Bayle, Ike Lasater, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Sarah Payton. Nieustająco zafascynowana pracą Brene Brown. 

W wolnych chwilach trenuje Wedo (kierunek wywodzący się z chińskiego chi qong), zgłębia filozofię Tradycyjnej Medycyny Chińskiej oraz uczy się dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. 


Joanna Berendt 

Akredytowany coach ICF, 
Certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy (NVC), 
Mediatorka NVC.

Specjalizuje się w komunikacji opartej na NVC, coachingu zorientowanym na rozwiązania i potrzeby, coachingu systemowym i mediacjach.  Pracuje indywidualnie i grupowo, w organizacjach biznesowych oraz z rodzicami i dziećmi. Aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji i biznesów w oparciu o dialog. Ukończyła kurs „The Art and Science of Coaching”, Szkołę Trenerów Rozwoju Kompetencji Trenerskich oraz Studium Nonviolent Comunication.

Od wielu lat aktywnie działa na rzecz tworzenia systemów, relacji, biznesów w oparciu o dialog, wzajemny szacunek, zaufanie, współpracę oraz harmonijne wykorzystanie wewnętrznego potencjału jednostek.

Pisze artykuły o Porozumieniu bez przemocy (NVC) w relacji rodzic - dziecko, a także o współpracy opartej na dialogu w organizacjach.

Mama dwójki energicznych i ciekawych świata dzieci.
3 komentarze:

 1. Dziewczyny, bardzo Wam za ten blog dziękuję. Szczególnie trzymam kciuki za wydanie Empatycznych Bajek :) ... i takie wyróżnienie dla Przyjaciół Żyrafy za mądre inspirowanie... http://dzikajablon.wordpress.com/2013/07/10/pochwalona-3/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki serdeczne za dobre słowa. A my powodzenia życzymy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne historie. Przeczytałam książkę, a teraz po trafieniu na stronę, ku swojemu zaskoczeniu odnalazłam nawet bajkę z moją rodzinną miejscowością w tle. Bardzo mi miło:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń