piątek, 2 sierpnia 2013

III MARATON EMPATII

Z ogromną radością ogłaszamy, iż w tym roku także będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Działań Empatycznych. W związku z tym, już 28 września 2013 odbędzie się III MARATON EMPATII. Tym razem zapraszamy do Przedszkola ZdrowoJeż na Żoliborzu na spotkania w miłej atmosferze i bezpłatne warsztaty. 
A dla dzieci będziemy czytały bajki o Bibi i Zenonie.


W programie:

10:00-12:00 WARSZTAT DLA DOROSŁYCH „Rodzicielskie sposoby na dziecięce kłótnie?”

Warsztat będzie okazją do przyjrzenia się w duchu mediacji Porozumienia bez przemocy następującym tematom:
- Skąd biorą się kłótnie dzieci/rodzeństwa?
- Sposoby rodzica na poradzenie sobie z wysokimi emocjami?
- Jak mówić by konflikt rozwiązywać?

W trakcie warsztatu zaprezentujemy narzędzia radzenia siebie z konfliktami u dzieci i uspokajania własnych rodzicielskich emocji wynikających z kłótni dzieci. Postaramy się również, na realnym przykładzie pokazać takie podejście w praktyce (poprzez demonstrację na forum grupy).

Prowadzące: Joanna Berendt i Magda Sendor – obie trenerki i mediatorki, współautorki książki „Dogadać się z dzieckiem –coaching empatia rodzicielstwo”.

13:00-15:00 WARSZTAT DLA DOROSŁYCH „Na tropie wstydu i poczucia winy w rodzicielstwie”

Podczas warsztatu będziemy rozmawiać w nurcie Porozumienia bez Przemocy o:
- Czego wstydzimy się jako rodzice?
- Co sprawia, że mamy poczucie winy? O czym mówią te uczucia?
- A także jak je transformować w celu odzyskania siły i wyboru?

Wstyd i poczucie winy są nieprzyjemnymi stanami. Blokującymi rodziców, bo odbierają wybór i radość. Chcemy zachęcić Was do ich tropienia w celu odzyskania radości i lekkości.

Prowadząca: Magda Sendor –trener, mediator, współautorka książki „Dogadać się z dzieckiem –coaching empatia rodzicielstwo”.  
 
16:00 -18:00 WARSZTAT DLA DOROSŁYCH „Empatia dla ciała - empatia dla siebie czyli jak troszczyć się o potrzeby ciała?”

Podczas warsztatu będziemy łączyć pracę z ciałem oraz Porozumienia bez Przemocy. Wspólnie zastanowimy się nad następującymi tematami:
- Jak słuchać i usłyszeć swoje ciało?
- Jak troszczyć się o potrzeby ciała?
- Jak wyrażać wdzięczność ciału?

Ciało i sygnały z niego płynące są informacjami do naszej świadomości. Bardzo ważne jest, by potrafić i umieć je usłyszeć, aby móc pozostać w kontakcie ze sobą.
Prowadząca: Aneta Ryfczyńska - trenerka, współautorka bloga: www.przyjacielezyrafy.blogspot.com  
 
16:00 -18:00 WARSZTAT DLA DOROSŁYCH „4 kroki do empatii - wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy”

Zapraszamy osoby, które zainteresowane są Porozumieniem bez Przemocy oraz komunikacją empatyczną, a dotychczas nie spotkały się z tym podejściem. Warsztat będzie okazją do tego, aby: - poznać i przećwiczyć język potrzeb oraz główne założenia z nimi związane (zgodnie z Porozumieniem bez Przemocy)
- zyskać większą świadomość tego, co w danym momencie jest ważne i stanowi o naszej motywacji
- określić aktualne ważne własne potrzeby oraz ocenić poziom satysfakcji z ich zaspokojenia
- dzięki wykorzystaniu coachingowego podejścia zaplanować, jak w dogodny dla siebie sposób zadbać o najbardziej wymagającą aktualną potrzebę.

Prowadzące:
Małgorzata Kocher - psycholog, zen-coach: www.KobiecyCoach.pl;
Iwona Pilarczyk-Kubiaczyk - zen-coach


18.30-20.30 WARSZTAT DLA DOROSŁYCH: "Moje Wewnętrzne Dziecko, mój przyjacielu - wychodzę Ci na spotkanie..."


Rozwojowy warsztat w nurcie Gestalt, inspirowany koncepcją "powrotu do wewnętrznego domu" Johna Bradshawa.

Udamy się do źródła naszej wrażliwości i siły: "tam, gdzie rosną poziomki" i w małym ciele bije duże, pełne miłości serce. Przywołamy dobre wspomnienia z dzieciństwa - doświadczenia, które nas zbudowały - po to, by móc z nich świadomie czerpać w dorosłym życiu. W kontakcie ze swoimi uczuciami, ciałem, zmysłami, myślami i fantazją - porozmawiamy z naszym Wewnętrznym Dzieckiem: Jak mu jest dzisiaj w nas? Jak my się mamy, niosąc je w sobie? Czego od siebie nawzajem teraz potrzebujemy? Czym możemy się wzajemnie obdarować?

Prowadzi: Maja Elżbieta Duchińska - towarzyszy ludziom w ich drodze, łącząc swoje trzy pasje: terapię Gestalt, life coaching i twórczość: www.pustekrzeslo.pl

 
ZAJĘCIA DLA DZIECI: godzina 12:00 oraz godzina 14:00 Wspólnie poczytamy empatyczne bajki Przyjaciół Żyrafy i w oparciu o ich fabułę pobawimy się, porozmawiamy o uczuciach o potrzebach i nie tylko. Zajęcia trwają 30-45 minut

BEZPŁATNE SESJE ZEN COACHINGOWE oraz informacje o Zen coachingu: Zen-Coaching jest odkrywaniem wewnętrznych zasobów i odnajdywaniem odpowiedzi na własne ważne pytania. Dzieje się to dzięki głębokiej, pełnej szacunku relacji, ważnym pytaniom i umiejętności słuchania ze strony coacha, bez ocen czy interpretacji. Przede wszystkim zaś klient otrzymuje bezpieczną przestrzeń do wyrażania, poznawania i wzmacniania siebie. Spróbuj, sprawdź, przeżyj. Pozwól sobie na doświadczenie czym jest Zen Coaching. Wejdź na ścieżkę, która zaprowadzi Cię do źródeł wewnętrznej siły i spokoju. Sesja trwa 45-60 minut.

KIEDY: 28.09.2013 10:00-20:30
GDZIE: Przedszkole ZdrowoJeż, Popiełuszki 16; 01-590 Warszawa

PARTNERZY WYDARZENIA:
Kobiecy Coach
 
Ekodzieciak 
 
Przyjaciele Żyrafy 
 
Blog Dogadać się z dzieckiem 
 
Akademia Edukado 
 
Przedszkole ZdrowoJeż 
 
Strefa Porozumienia 
 
Pracownia Puste Krzesło

W celu rezerwacji miejsca prosimy o przesłanie maila na adres kontakt@kobiecycoach.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz