wtorek, 16 lipca 2013

ZASKOCZONE! DOCENIONE!

Blog Przyjaciele Żyrafy został wyróżniony. Doceniła nas pewna mama, piękna kobieta i autorka strony i bloga Dzika Jabłoń Serdecznie dziękujemy.

Wyróżnienie Liebster Blog Award  jest przekazywane przez nominowanego kolejnym 11 blogerkom lub blogerom jako uznanie za” dobrze wykonaną robotę”.  Celowo przyznawane jest “mniejszym” blogom o mniejszej liczbie zaglądających i obserwujących lub takich, które działają od niedawna – tak, by też miały szansę na zaistnienie w blogowej społeczności.  Osoba wyróżniona odpowiada na 11 pytań zadanych przez osobę , która blog nominowała do wyróżnienia, a następnie również wyróżnia 11 blogów informując o tym w podziękowaniu za  wyróżnienie  i  jednocześnie zadając swoje 11 pytań do nominowanych. Nie można nominować bloga, z którego otrzymało się wyróżnienie.Taki może troszkę łańcuszek – ale dzięki temu mamy szansę poznać inne ciekawe blogi, o których nie wszyscy jeszcze słyszeli, a być może usłyszeć- a na pewno poczytać – WARTO :)

Poniżej zamieszczamy  odpowiedzi na zadane pytania:
 
 1. Jak kreatywnie bawi się językiem, mową i słowami Twoje dziecko? Odpowiedź: Wymyślają własne słowa a potem zapraszają resztę rodziny do zgadywania co to znaczy. Niektóre słowa zostają w naszym domu na stałe (Asia) Śpiewa piosenki, które sama wymyśla. Potem chce żebym ja wymyśliła swoje. Bawi się w zgadywanki, wymyśla swoje definicje przedmiotów a potem prosi abym zgadła co to. Wymyśla swoje słowa albo całe zdania, ale takie żeby śmiesznie brzmiały (Aneta)
 2. W jaki sposób bywasz kreatywna? Odpowiedź: Lubię malować i pisać. Jednak najlepsze pomysły mam gdy jadę samochodem dlatego zawsze mam przy sobie zeszyt i długopis. (Asia) Kreatywna jestem w kuchni, bardzo lubię gotować, ale jako, że lubię żeby mi było łatwo w życiu, wymyślam potrawy kreatywnie łatwe. Bardzo lubię pisać i codziennie piszę tzw. morning pages, które według Julii Cameron są codziennym zapisywaniem myśli. Uwielbiam być kreatywna w stroju-kocham tkaniny, kolory, formy. Wyszukuje ubrania, zmieniam, wymyślam. Podobnie jest z wnętrzami, wymyślam, ale raczej proste i stonowane (Aneta)
 3. Czy używasz w zabawach z dzieckiem tektury? Odpowiedź: Ha - oczywiście. Mój pięciolatek ostatnio uwielbia robić tekturowe armaty (Asia) Ostatnio tektura jest u nas w postaci sklepu. Poza tym naklejamy na tekturowe ludziki cekiny, tkaniny, malujemy je i oblepiamy plasteliną (Aneta)
 4. Co Twoje dziecko potrafi robić z patykiem? Odpowiedź: Z patykiem ostatnio był most zwodzony dla ślimaków (Asia) Najchętniej patyk rzuca psu-Małemu (Aneta)
 5. Wasze ulubione zabawy w plenerze? Odpowiedź: Poszukiwanie niezwykłych okazów od kamieni poprzez patyki, liście, roślinki (Asia) Zbieranie kamieni, po to by je potem w domu malować. Poza tym kopanie piłki, bieganie, ‘granie’ w badmintona, zabawa w chowanego (Aneta)
 6. Wasze ulubione spacery? Odpowiedź: Wycieczki rowerowe lub na rolkach a także obserwowanie kształtów chmur (Asia) Rower, chodzenie po lesie(Aneta)
 7. Czy majsterkujecie razem? Odpowiedź: Z pudeł kartonowych budujemy różne budowle - tunele, schowki, groty (Asia)
 8. Jakie eksperymenty w kuchni uwielbia Twoje dziecko? Odpowiedź: Uwielbiają we wszystkim pomagać. Bardzo lubią lepić różne kształty bułeczek (Asia) W kuchni lubi mieszać, kroić, smarować, często razem gotujemy, ostatnio robiłyśmy pierogi (Aneta)
 9. W co się lubi przebierać Twoje dziecko? Odpowiedź: Pięciolatek w potwory a dziewięciolatka w wiedźmę (Asia) W królewnę, wróżkę, motylka i w mamę (Aneta)
 10. Potrawy cieszące się największym powodzeniem w Waszym domu? Odpowiedź:
  Pierogi a teraz w lato lody które robimy sami i zamrażamy je w różnych kształtach (Asia) Omlet (Aneta)
 11. Jak spędzasz czas, gdy masz czas dla siebie? Odpowiedź: Gdy mam czas dla siebie, czytam, piszę, maluję, śpię (Aneta i Asia) 
Nominujemy następujące Blogi:
http://gdybymdorosla.com


1)      Jakie  masz pomysły by rozmawiać z dziećmi o emocjach?
2)      Co w Twoim odczuciu jest fundamentem relacji rodzic-dziecko?
3)      Jak sądzisz po co zadajemy pytania? Kto na tym korzysta – ten kto słucha czy ten kto pyta?
4)      Ulubione bajki z dzieciństwa?
5)      Jak rozumiesz stwierdzenie „jesteśmy wspaniali tacy jacy jesteśmy –piękno jest w nas”?
6)      Jak dbasz o swoje potrzeby i kontakt ze sobą?
7)      Czym jest dla Ciebie kontakt z ciałem?
8)      Gdybyś miał 5 żyć, to kim byś był/była?
9)      Zamknij oczy i przypomnij sobie jaki kolor oczu mają Twoi bliscy.
10)   Jak wygląda Twój wymarzony wieczór w domu?
11)   Gdybyś miał godzinę w kawiarni, to z kim byś się tam spotkał/spotkała?

Z wdzięcznością,
Przyjaciele...
 

 3 komentarze: