czwartek, 31 stycznia 2013

Taniec wdzięczności w Dniu Przytulania? Czemu nie!


Lubimy przytulanie nie tylko dzisiaj, lecz specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Przytulania mamy dla Was jedną z przygód żyrafy Bibi:

***
Bibi wstała tego dnia później niż zwykle. Za oknem padał deszcz, nie widać był słońca tylko szare, zachmurzone niebo.
W chatce było cicho, słuchać było jedynie monotonne granie krople deszcze to o rynnę, to o szybę, tak jakby swoja muzyką chciały dodać Żyrafie energii i zachęcić do uśmiechu.
Bibi wykonała kilka energicznych skłonów by rozciągnąć szyję, pomachała różkami w różne strony i zakręciła trzy kółka ogonkiem w lewo i trzy kółka w prawo. Podeszła do kalendarza i przekręciła kartkę. 
–HA! – powiedziała radośnie sama do siebie – dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Przytulania i jak mawiała niegdyś ciotka Matylda: Przytulania nigdy dość! Tak,  jak witamin i powietrza!
Bibi podskoczyła z radości. Pomyślała, że bardzo lubi się przytulać i bliskość jest dla niej naprawdę ważna. Gdy przytula się do przyjaciół, czuje jak jej serduszko mocniej bije, jak po jej ciele przechodzi przyjemne ciepłe drżenie i jak z radością uszy robią się dłuższe. Przytulanie jest dla niej ważne nie tylko w Dzień Przytulania, ale na co dzień. Jednak w tak wyjątkowy dzień chciałaby uczcić specjalnie w gronie swoich przyjaciół.
-Może zorganizować wycieczkę – mruknęła niepewnie Bibi. – A może zaprosić przyjaciół na pieczone jabłka – mruczała dalej Żyrafa. – A może…… TAK! Pieczone jabłka to jest, to na co mam dziś ogromną ochotę. 
Bibi poprosiła Zenona o wsparcie w realizacji jej pomysłu. Razem wybrali się na spacer po lesie i zaprosili  leśnych przyjaciół na spotkanie u Bibi o godzinie 16.
Po południu chatka pełna była leśnych zwierząt, które wśród donośnych wybuchów śmiechu, ciągłych rozmów i jedzenia pysznych pieczonych jabłek, z ogromną ochotą przytulali się do siebie. 
Bibi  była szczęśliwa. Radość rozpierała jej serce i całe ciało. Nagle Żyrafa poczuła, że jest wdzięczna przyjaciołom, że razem z nią świętują tak wyjątkowy dzień.  Bibi zaczęła tańczyć taniec wdzięczności, śpiewając:
-Jestem wdzięczna, wdzięczna, wdzięczna…..!!!

Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda taniec wdzięczności, tańczony przez ludzi na całym świecie:  http://www.youtube.com/watch?v=R9z2ELaBVJY

Codzienne zaaplikowany taniec wdzięczności zmienia życie:) Kto chętny sprawdzić?
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz